تالار گفتمان نبض فردا  

بازگشت   تالار گفتمان نبض فردا > کامپیوتر و اینترنت > نرم افزار > آنتي ويروس و فايروال

اطلاع رسانی

ارسال موضوع جدید  پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-06-2012   #1
OURANUS
سرپرست تالار
 
OURANUS آواتار ها
 

تاریخ عضویت: May 2010
نوشته ها: 11,584
تشکرهای ایشان: 15,582
22,268بار در7,242پست از ایشان تشكر شده است

صندوق مدال ها

پیش فرض آنتی ویروس‌های رایگان و قابل اعتماد (قسمت اول)

آیا شما می‌خواهید به صورت رایگان نرم‌افزاری دانلود کنید که بتوانید به‌طور کامل از سیستم خود محافظت کنید‌؟ آیا شما نرم‌افزاری می‌خواهید که بیشترین میزان امنیت را برای شما فراهم کند؟در این مقاله شما را با چند نرم‌افزار آزمایش شده و مورد اطمینان آشنا می‌کنیم. با استفاده از آنتی‌ویروس‌های مورد نظر ما که در ادامه معرفی می‌شوند می‌توانید به طور صد درصد با اطمینان و امنیت کامل از سیستم‌های خود در مقابل ویروس‌ها محافظت کنید. اما سؤال این است که به چه نرم‌افزاری می‌توانیم اعتماد کنیم و چه آنتی ویروسی به صورت رایگان وجود دارد که نیاز ما را برطرف کند‌؟

با توجه به آزمایش‌های صورت گرفته روی آنتی‌ویروس‌ها‌، چندین نرم‌افزار وجود دارد که در مورد نحوه عملکرد و ویروس‌یابی و تعقیب و از بین بردن ویروس‌ها عملکردی قابل تحسین دارند. اما برخی دیگر از نرم‌افزار‌های آزمایش شده واقعاْ دارای چنین قابلیتی نیستند. در آزمایش‌هایی که گروه پی‌سی ورلد با AV-Test انجام داده اند‌، حدود ۹ نرم‌افزار آنتی‌ویروس متفاوت از نظر مختلف در شرایط یکسان مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. در آزمایش‌هایی که برای این ۹ آنتی‌ویروس طراحی و اجرا کردند، آنتی‌ویروس‌ها را درباره مواردی مانند کشف ویروس و تروجان‌های جدید‌، گروه فایل‌ها و ویروس‌های مخرب‌، شناسایی برنامه‌های مخرب روی سیستم و غیر‌فعال‌سازی همچنین پاک‌سازی سیستم از عناصر مخرب و مدت زمان اسکن فایل و زمان دسترسی به فایل‌ها به بحث و تحقیق و آزمایش گذاشته‌اند. همچنین میزان سرعت عمل یافتن ویروس نیز در تمامی آنتی‌ویروس‌ها مورد مطالعه قرار گرفته است‌.

کدام نرم‌افزار رایگان مورد اعتماد است‌؟
بسیاری از نرم‌افزار‌های آنتی‌ویروس وجود دارند که به طرز جالبی سیستم شما را اسکن می‌کنند و حتی به طور دائم در حال نظارت بر عملکرد سیستم شما هستند و به این طریق از سیستم شما مراقبت می‌کنند. با این وجود بسیاری از آن‌ها از ویژگی firewall و حتی سرویس‌های اضافی مانند parental controls (کنترل والدین) پشتیبانی نمی‌کنند. یکی از معایبی که نرم‌افزار‌های آنتی‌ویروس رایگان دارند این است که به صورت حرفه‌ای پشتیبانی نمی‌شوند یا اگر در برخی سایت‌ها به مذاکره و بحث قرار داده شوند مدیریتی بر این مباحث وجود ندارد و چندان قابل اعتماد نیستند‌.

کدام بسته از آنتی‌ویروس‌ها برای شما مناسب است‌؟
در مطالعات صورت گرفته آنتی‌ویروس AVG رتبه نخست را از آن خود کرد. AVG از نظر سرعت عملکرد ویروس‌یابی و بلاک‌کردن عناصر مخرب و همچنین پاک‌سازی آن‌ها از سیستم بهترین عملکرد را از خود نشان داد. در این آزمایش رتبه دوم از آن Avast شد و Panda نیز رتبه سوم را از آن خود کرد. رتبه چهارم نیز از آن Avira شد. اگر به دنبال سرویس‌های مکمل برای آنتی‌ویروس‌های خود هستید ما به شما ابزار‌های Threatfire را پیشنهاد می‌کنیم چرا که بهترین ابزار برای کنترل و متوقف کردن عملیات مخرب در آزمایش‌های صورت گرفته توسط ابزار‌های Threatfire صورت گرفته است. ابزار‌های Threatfire به صورتی متفاوت از سایر آنتی‌ویروس‌ها که به طور سنتی به ویروس‌یابی می‌پردازند‌، عمل ویروس‌یابی را انجام می‌دهد‌. روش کار Threatfire به این صورت است که با تجزیه و تحلیل برنامه‌ها به مخرب بودن آن‌ها پی برده و اجرای آنان را متوقف می‌کنند. بنابر این برای این‌که بتوانید از سرعت عمل این دسته از ابزار‌ها مطمئن باشید بهتر است آن‌ها را روی یک سیستم سالم و عاری از ویروس یا هرگونه نرم‌افزار مخرب نصب کنید.در ادامه به بررسی این نرم‌افزارها می‌پردازیم.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]

نسخه رایگان آنتی‌ویروس AVG
آنتی‌ویروس AVG تقریباً در تمام آزمایش‌های صورت گرفته حضور داشته است و در تمام آزمایش‌ها رتبه بر‌تر را از آن خود کرده است. آنتی‌ویروس AVG طی این آزمایش‌ها توانست ۷/۸۵ درصد از ویروس‌ها و تروجان‌های جدید را شناسایی و از بین ببرد. این رتبه عالی‌ترین رتبه در بین آزمایش‌های صورت گرفته بوده است. همچنین طی تحقیقات چهار ماهه این آنتی‌ویروس توانست ۷/۹۸ در‌صد از بین ۱۲۹۰۰۰ فایل مخرب را شناسایی کند. AVG توانست با سرعت بالا نرم‌افزار‌های مخرب را تشخیص دهد و در دو سوم زمان ممکن نرم افزار‌ها را غیر فعال کند و به بهترین شیوه آثار چنین برنامه‌هایی را از بین ببرد. اسکن تمام سیستم با استفاده از AVG نسبت به سایرین به سرعت بیشتری انجام می‌شود. در آزمایش صورت گرفته حجم ۵/۴ گیگابایت از داده‌ها در مدت زمان ۱دقیقه و ۳۵ ثانیه توسط AVG اسکن شد. هرچند AVG با دو حال اصلی و پیشرفته سرویس‌دهی می‌کند اما رابط اصلی آن مورد علاقه آزمایشگران بود. اگر به دنبال راهی برای حفاظت واقعی از سیستم خود هستید از این نرم‌افزاراستفاده کنید.

نسخه رایگان آنتی‌ویروس Avast
فراوانی دانلود نرم‌افزار AVAST توسط کاربران موجب شد AVAST در بین گزینه‌های مورد آزمایش توسط کارشناسان قرار بگیرد. در عین حال با توجه به آزمایش‌های صورت گرفته رتبه دوم از آن این آنتی‌ویروس شد‌.
میزان واکنش موفقیت‌آمیز AVAST به عناصر مخرب جدید به میزان 78,6 درصد محاسبه شد. در این آزمایش AVAST توانست 99,1درصد از ۱۲۹۰۰۰ موارد گروهی مخرب را شناسایی کند که نتیجه مورد قبولی به شمار آمد.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]

AVAST توانست به خوبی موارد مخرب را پاک کند. نرم‌افزار‌هایی که به صورت ایستا در سیستم تعبیه شده بودند نیز به خوبی توسط AVAST شناسایی شدند. در مدت ۹۳ درصد از زمان ممکن این نرم‌افزار موارد مخرب را غیر فعال کرد. این نتایج نتایجی واقعی و مورد قبول برای گروه کارشناسان بود. مدت زمان اندازه‌گیری شده برای اسکن یک بسته داده با حجم 4,5 گیگابایت به مدت ۱دقیقه، ۳۴ ثانیه توسط AVAST اندازه‌گیری شد. رابط کاربری AVAST طوری است که بیشتر کاربران پیشرفته قادر هستند از آن استفاده کنند. این پیچیدگی در عین حال برای کاربران مورد پسند واقع شده است و کاربران عادی‌تر را از خود دور کرده است. گزینه دوم پیشنهادی ما برای حفاظت از سیستم استفاده از آنتی‌ویروس AVAST است.

ابر آنتی‌ویروس Panda
اگر شما به دنبال یک نرم‌افزار با تنظیمات ساده و راحت هستید ابر آنتی‌ویروس PANDA برای شما بهترین گزینه است. PANDA به بهترین شیوه و در کمترین زمان ممکن تروجان‌ها را متوقف می‌کند و برای افرادی که نمی‌خواهند به طور مکرر تنظیمات آنتی‌ویروس را تغییر دهند و نظم دهند گزینه مناسبی است. پاندا توانست 85,7 در صد از میزان تروجان‌ها و موارد مخرب جدید را تشخیص دهد. همچنین در بین مقابله با گروهی متفاوت از فایل‌های مخرب 99,94 از فایل‌ها را با موفقیت شناسایی کرده است. panda توانست تمام عناصر مخرب در سیستم را تشخیص دهد و ۸۷ درصد از ‌آن‌ها را با موفقیت غیر فعال کند. اثرات آن‌ها را در مدت ۶۰ درصد زمان ممکن از بین ببرد. Panda برای اسکن و کپی‌کردن و دسترسی فایل‌ها از سرعت خوبی برخوردار نیست. در آزمایش‌های صورت گرفته حجم مورد نظر ۶ دقیقه و ده ثانیه به طول انجامید و زمان دسترسی نیز ۷ دقیقه و ۲۵ ثانیه محاسبه شد. اگر سادگی برای شما از اهمیت فراوانی برخورداراست و از کاربران خبره نیستید به شما پیشنهاد می‌کنیم به وسیله Panda از سیستم خود محافظت کنید.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]

آنتی‌ویروس رایگان Avira
آنتی‌ویروس Avira نرم‌افزار سریعی برای تشخیص و ازبین بردن ویروس‌ها است. با این حال هرگز شمارا برای فایل‌های امن و غیر ویروسی آگاه نمی‌کند اما در صورت دیدن و شناسایی فایل ویروسی در این زمینه سخت‌گیر است و به بدترین نحو پیگیری مسئله را دنبال می‌کند. رابط کاربری Avira بر‌خلاف Panda بسیار پیچیده است. آنتی‌ویروس Avira توانست در ابتدای آزمایش حدود 70,4 درصد به وجود ویروس‌های جدید عکس‌العمل نشان دهد که این کمی از حد متوسط مد نظر گروه محققان کمتر بوده است. نکته بعدی درباره فایل‌های مخرب بود. آن این که با وجود تمامی عناصر مخرب در سیستم مورد آزمایش Avira توانست به ۸۰ در‌صد آن‌ها پاسخ دهد و آن‌ها راشناسایی کند که این هم در جای خود از حد متوسط پایین‌تر بود.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]

در مورد رابط کاربری Avira باید بگوییم که هر چند استفاده از آن پیچیده است اما در عین حال از نسخه‌های قبلی بهتر و راحت‌تر است. اما همچنان به صورت فنی باقی مانده است. از دیگر تغییراتی که Avira در رابط کاربری خود داشته استفاده از تبلیغات بوده است که می‌توان گفت در آنتی‌ویروس‌ها و حتی برنامه‌های دیگر این امر کاری نادر است. با این حال Avira توانست 99,7 از نرم افزار‌های مخرب در این آزمایش را شناسایی کند. جالب است بدانید که Avira یکی از دو نرم‌افزار مورد آزمایش ما بود که نرم‌افزار‌های مخرب را از تروجان‌ها تشخیص داده است. مدت زمان اسکن فایل برای حجم نمونه که 4,5 گیگابایت بود توسط Avira یک دقیقه و ۳۱ ثانیه محاسبه شد همچنین زمان دسترسی به فایل نیز ۴ دقیقه و ۵۴ ثانیه بود که خود اهمیت فراوانی دارد. Avira برای محافظت سیستم شما گزینه خوبی است اما با توجه به نحوه عملکرد AVG وPanda بهتر است این دو گزینه در اولویت‌های نخست شما باشند.

Microsoft Security Essentials 2.1
Microsoft Security Essentials 2.1 گزینه پنجم در بررسی کارشناسان بوده است که در واقع ترکیبی از ابزار‌های مختلف برای فراهم آوردن امنیت از طرف شرکت مایکروسافت است. این نرم‌افزار ابزاری مناسب و کاربر پسند است و رابط کاربری راحتی دارد. رابط کاربری مناسب به جهت کار افرادی است که نمی‌خواهند وقت زیادی را صرف کار کردن با رابط کاربری نرم‌افزار کنند. به این طریق می‌توان در مدت زمان کم از آن استفاده کرد و از آن بهره‌مند شد.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]

این برنامه که محصول مایکروسافت است به خوبی با فایل‌های مخرب برخورد کرده و اثرات آن‌ها را به طور کاملاً مؤثر ازبین می‌برد. در آزمایش کارشناسان، این نرم‌افزار توانست قابل‌های مخرب را به خوبی شناسایی کند‌، میزان محاسبه شده برای یافتن این فایل‌های مخرب برای این نرم‌افزار ۹۳ درصد اعلام شد. این نرم‌افزار توانست تمام اثرات فایل‌های مخرب را جدا کرده و از بین ببرد. در این زمینه ۸۰ درصد از فایل‌های مخرب راشناسایی و اثرات مورد نظر را از بین برده است که نتیجه خوبی در بین سایرین محسوب می‌شود. همچنین این نرم‌افزار یکی از دو نرم‌افزار‌ رایگانی بود که در‌مورد فایل‌های مخرب و نوع آن‌ها اشتباه نکرد.از آنجا که این نرم‌افزار به خوبی فایل‌های مخرب را تشخیص می‌دهد و این یکی از برتری‌های این نرم‌افزار به شمار می‌آید در عین حال نگه‌داری فایل‌های مخرب در یک قسمت از سیستم برای پاک‌کردن گروهی آن‌ها در وهله نخست از نکات منفی آن به شمار ‌می‌آید. این نرم‌افزار توانست به طور کامل 71,4 در صد از فایل‌های مخرب جدید را غیر‌فعال کند که کمی بدتر از حد متوسط به شمار می‌آید. همچنین در‌مورد برخورد با ترکیبی از فایل‌های مخرب این نرم‌افزار توانست رتبه ۹۷درصد موفقیت را از آن خود کند که قابل مقایسه با نرم‌افزار آزمایش شده با نمره 99,9 درصد نیست.

سرعت نصب این نرم‌افزار و همچنین سرعت کپی فایل‌ها در این نرم‌افزار سرعت قابل قبولی به شمار نمی‌آید. در عین حال سرعت اسکن نمونه فایل آزمایشی نیز به صورت قابل قبولی برای این نرم‌افزار اعلام نشد.
__________________
برای شناخت بهتر آدم ها کافی است فقط یک بار برخلاف میلشان عمل کنید!!

OURANUS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
Sponsored Links
قدیمی 06-09-2012   #2
OURANUS
سرپرست تالار
 
OURANUS آواتار ها
 

تاریخ عضویت: May 2010
نوشته ها: 11,584
تشکرهای ایشان: 15,582
22,268بار در7,242پست از ایشان تشكر شده است

صندوق مدال ها

پیش فرض

آنتی‌ویروس رایگان PC Tools
آنتی‌ویروس PC Tools مانند سایرین دارای نقاط قوت بسیاری است اما در مقابله با تروجان‌ها قدرت کافی ندارد و به خوبی عمل نمی‌کند. PC Tools توانست 57,1 در‌صد از برنامه‌های مخرب در کامپیوتر را غیر فعال کند که نتیجه خوشایندی به شمار نمی‌آید. با این حال PC Tools توانست 99,96 درصد از فایل‌های مخرب چهار ماه گذشته را شناسایی کند. با این حال این نرم‌افزار یکی از بهترین آنتی ویروس‌ها برای پاکسازی سیستم به شمار می‌آید. طبق آزمایش‌ها، PC Tools توانست حدود ۹۳ درصد از موارد مخرب و آثار آن‌ها را از سیستم پاک کند و در غیر فعال‌کردن برنامه‌های مخرب نیز رتبه ۷۳ درصد را از آن خود کند. PC Tools از جمله آنتی‌ویروس‌هایی است که سرعت عمل سیستم را کند نمی‌کند (‌تعدادی از آنتی‌ویروس‌ها سرعت سیستم را کند می‌کنند و موجب آزار کاربران می‌شوند). PC Tools توانست در مدت زمان ۴ دقیقه و ۵۱ ثانیه حجم مشخص مورد آزمایش را اسکن کند. زمان دسترسی PC Tools نیز دو دقیقه و پنجاه ثانیه محاسبه شد. از برتری‌های PC Tools این است که رابط کاربری راحتی دارد و به راحتی می‌توان با بخش‌های مختلف آن کار کرد. در عین حال یک مورد آزار‌دهنده از این نرم‌افزار این است که کاربر را به طور مداوم تحت فشار قرار می‌دهد تا از نسخه پولی آن استفاده کند و با ارائه هشدارهایی مبنی بر خرید نسخه پولی آن کار‌بر را تحت فشار قرار می‌دهد.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]
Comodo Internet Security Premium
نرم‌افزار Comodo Internet Security Premium 5.9 یک رابط کاربری قابل دسترس و راحت دارد و استفاده از فایروال یکی از برتری‌های آن است. اما در زمینه شناسایی فایل مخرب و پاک کردن اثرات آن‌ها در رتبه‌ای بعد از مواردی که تاکنون بررسی کرده‌ایم قرار می‌گیرد. عملکرد این نرم‌افزار نیز در این رقابت قابل تحسین و مورد قبول بود. Comodo توانست 78,6 درصد از تروجان‌های جدید را مسدود کند که این میزان کمی بالاتر از حد متوسط است و برای آزمایشگران رتبه قابل قبولی بود و برای میزان 21,4 باقی‌مانده نیز از حمله آن‌ها جلوگیری کرد. اما در مقابل ویروس‌ها و ترکیبات ویروسی موردآزمایش پاسخ خوبی نداد. میزان اعلام شده برای شناسایی ترکیب فایل‌های مخرب 98,2 درصد بوده است که می‌تواند بعد از دو نمونه بالاتر در مقام سوم مقابله با ترکیب فایل‌های مخرب جایگاه خوبی داشته باشد. Comodo توانست به خوبی فایل‌های مخرب راشناسایی کند اما فقط ۸۰ درصد از آن‌ها را غیر فعال کند. Comodo توانست در مدت زمان یک سوم از زمان متوسط آزمایش‌، اثرات تخریبی را از بین ببرد. مدت زمان اسکن فایل آزمایشی توسط Comodo ۴ دقیقه و ۳۱ ثانیه بود‌، همچنین مدت زمان دسترسی نیز به میزان ۱۳ دقیقه و ۵۸ ثانیه محاسبه شده است. با توجه به این‌که این نتایج اغلب مناسب نیست اما وجود امکان امنیت اینترنتی در Comodo از ویژگی‌های برجسته آن است. در ادامه بحث سه مکمل برای برتری عملکرد آنتی‌ویروس‌ها معرفی می‌کنیم. با استفاده از این سه مکمل بر قابلیت‌های آنتی ویروس‌های خود بیافزایید.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]


PC Tools Threatfire
PC Tools Threatfire ابزاری به عنوان جایگزین برای آنتی‌ویروس نیست اما قدرت ویروس‌یابی و جلوگیری از تهدیدات را برای سیستم شما بالا می‌برد. از آنجا که Threatfire‌ها به صورت تجزیه و تحلیل فایل‌ها‌، مخرب بودن آن‌ها را شناسایی می‌کنند و به صورت سنتی به یافتن ویروس‌ها و مقابله با آن‌ها نمی‌پردازند، از این رو مقابله با تروجان‌ها و فایل‌های جدید را به خوبی پاسخ می‌دهند. در آزمایش‌های صورت گرفته، به میزان 92,9 درصد از فایل‌های مخرب جدید شناسایی شده را غیر‌فعال کرده که این میزان در مقایسه با سایرین از بهترین نتایج به شمار می‌آید. بهتر است برای عملکرد بهتر این ابزار‌، آن را روی سیستمی تمیز و بدون تروجان و هرگونه فایل مخرب نصب کنید. به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که یک سیستم جدید خریداری کرده‌اید در هنگام نصب سیستم‌عامل در کنار آن نصب این ابزار را در برنامه خود قرار دهید.

Malwarebytes
Anti Malware نیز ابزاری مناسب است که می‌تواند در کنار سایر نرم‌افزار‌های امنیتی‌، بر بهبود قدرت امنیتی سیستم شما بیافزاید. سازندگان این ابزار را با عنوان zero-day برای شناسایی و پاک‌کردن فایل‌های مخرب نام‌گذاری کرده‌اند. در واقع zero-day نام تجاری جدید Anti Malware است. نتیجه این ابزار برای شناسایی تروجان وابزار‌های مخرب جدید 78,2 محاسبه شده که به اندازه 14,3 درصد روند‌های قبلی را بهبود بخشیده است و این به این معنی است که استفاده از این ابزار 14,3 درصد بر سرعت و عملکرد و بهبود نتیجه می‌افزاید. در واقع کاربران می‌خواهند که از این‌گونه ابزار‌ها برای تشخیص موارد مخرب استفاده کنند اما نتیجه حاصل شده در بررسی‌ها برای فایل‌های مخرب در چهار ماه اخیر برای این نرم‌افزار به میزان 57,1 اعلام شده است که نتیجه قابل قبولی نیست. رابط کاربری این ابزار رابطی آسان و کاربر پسند است که کار کردن با آن راحت است در عین حال یکی از برجستگی‌های آن این است که اگر این ابزار توسط برنامه‌ای مسدود شود بازهم قابل اجرا کردن است. سازندگان این نرم‌افزار به صراحت اعلام کرده‌اند که این ابزار جای آنتی‌ویروس را نمی‌گیرد اما در افزایش قدرت ویروس‌یابی به شما کمک می‌کند.
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]


بررسی Ad-Aware 10
Ad-Aware به تازگی نسخه ۱۰ خود را برای استفاده رایگان منتشر کرد‌، هرچند مدت زمان انتشار این نسخه برای بهبود عملکرد و آزمایش‌ها کمی دیر شد اما رابط کاربری مناسب آن از جمله ویژگی‌های برجسته آن است. با نصب این برنامه نیازی نیست که به طور مداوم آن را به‌روز رسانی کنید. قابلیت‌های این نرم‌افزار به نحوی است که به‌راحتی با تولید نسخه‌های جدید یا بهبود برخی آیتم‌ها، این نرم‌افزار فقط یک هشدار به شما می‌دهد که تصمیم دارد برنامه را به روز‌رسانی کند‌، به این طریق به طور خودکار شروع به به‌روز‌رسانی می‌کند. به عنوان بخشی از فرآیند نصب این نرم‌افزار‌، در نوار ابزار مرورگر موتور جست‌وجوی blekko را برای شما نشان می‌دهد که شما می‌توانید این آیتم را تغییر دهید. صفحه ابتدایی این نرم‌افزار ابزاری مناسب برای مشاهده میزان پیشرفت اسکن‌، نتایج اسکن و به‌روز‌رسانی‌ها است. از ویژگی‌های دیگر این نرم‌افزار این است که به راحتی می‌توانید حالت فعال (روشن) و غیر فعال (خاموش) را انتخاب کنید. البته دلیل خاصی وجود ندارد که بخواهید این ابزار را غیر فعال کنید. با این همه روند کار و فعالیت این نرم‌افزار امیدوار کننده است. با وعده‌های شرکت تولید کننده آن به زودی این نرم‌افزار از جهات مختلف قوی‌تر شده و به کاربران ارائه می‌شود.
__________________
برای شناخت بهتر آدم ها کافی است فقط یک بار برخلاف میلشان عمل کنید!!

OURANUS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(View-All تعداد کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند : 4
amirkhaaaan, maryamd, OURANUS, spirit763
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است

انتخاب سریع یک انجمن


اکنون ساعت 05:48 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Powered by vBulletin Version 3.8.9
.Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd

Free Persian Language By Persian Forum Ver 3.0
« ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد »
مسئولیت متون درج شده در این پایگاه اینترنتی، بر عهده ی نویسنده ی آن می باشد.