تالار گفتمان نبض فردا  

بازگشت   تالار گفتمان نبض فردا > کامپیوتر و اینترنت > اینترنت و شبکه > معرفی وبسایت ها و وبلاگ ها

اطلاع رسانی

ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-27-2012   #1
Mino
عضو تالار

تشکرهای ایشان: 22,059
33,363بار در12,628پست از ایشان تشكر شده است

صندوق مدال ها

پیش فرض وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی
یهترین ابزار برای وبلاگ نویسان: تولبار
با سلام به خدمت تمام اعضا عزیز
امروز میخواهم در اولین پست آموزشی که در این انجمن قرار میدم ابزار بسیار خوبی رو معرفی کنم که با جرات میتونم بگم برای تمام وبلاگ ها و حتی سایت ها مفید است این ابزار مفید چیزی نیست جز تولبار بله تولبار؟!!
البته تولبار ابزاری نا آشنا نیست و اکثر وب مستر ها بعضی از وبلاگ نویسان حرفه ای با آن آشنا هستند به خصوص از زمانی که یک سایت ایرانی شروع به خدمات دادن در زمینه تولبار کرد خوب بزارید قبل از این که تولبار رو توضیح بدم و شرکت هایی که در زمینه خدمات تولبار فعالیت میکنند رو معرفی کنم و از معایب و محاسن اون بگم یکم جنبه بازار یابی و تبلیغات بهش بدم!!!
آیا شما از کد های جاوایی که در وبلاگتان میگذارید خسته شده اید؟
آیا این کد ها سرعت بار گزاری وب شما را کند کرده اند؟
آیا بعضی از این کد ها با تبلیغات خود سرعت وب شما را کاسته اند و قالب شما را خراب کرده اند؟
آیا زمان زیادی را در اینترنت صرف پیدا کردن افزونه های خوب میکنید؟
دیگر نگران نباشید ما مشکل شما را حل کرده ایم با گذاشتن تولبار های ما در وب خود دیگر برای همیشه از شر کد های مزخرف جاوا خلاص شوید و آن ها را به فراموشی بسپارید!!!
خوب اما تولبار چیست؟ تولباری چیزی است که شما هر دفعه که کامپیوتر خود را روشن میکنید و حتی به اینترنت هم وصل نمیشوید آن را در پایین صفحه نمایشی خود میبینید بله تولبار همان نوار باریکی است که در آن منوی start، taskbar، ساعت و ... قرار دارد البته تولباری که شما در وب خود قرار میدهید زمین تا آسمان با این فرق دارد اما نکته تشابهش در همان نوار باریکی است که در پایین صفحه قرار میگیرد.
نمونه تولبار:

شرکت های زیادی در زمینه تولبار در خارج وجود دارند که میتوان به شرکت های google toolbar، yahoo toolbar، wibiya اشاره کرد البته نوعی تولبار هم وجود دارد که بیشتر حالت افزونه برای مرورگر است نه وب که در بالا مرور گر و زیر جایی که آدرس سایت را میزنیم قرار دارد که ما فعلا به این نوع تولبار کاری نداریم.
خوب برگردیم سر اصل مطلب از بین این سایت ها بهترین سرویس ارایه دهنده خدمات تولبار سایت wibiya است که از حق نگزریم یک سر رو گردن از بقیه سرویس دهندگان بالاتر است.
البته هر کدوم از این تولبار ها حسن های خود را دارند مثلا با گذاشتن تولبار گوگل در وب خود وارد هر صفحه ای که از سایت حود یا وبلاگ خود شوید گوگل پیج رانک آن صفحه را به شما میگوید یا با گذاشتن تولبار یاهو در وب خود میتوانید با دوستان یاهویی خود چت کنید و وارد اتاق های یاهو شوید اما در بین این ها تولبار webiya از همه حرفه ای تر است به خاطر همین من نیز قصد دارم همین تولبار را به شما معرفی کنم در این سایت چیزی در حدود 63 اپلیکیشن وجود دارد که شما میتوانید با توجه به نیازهای خود آن ها را انتخاب کنید. فرض کنید شما کلی کد جاوا مختلف در وبلاگ خود دارید که همین امر باعث کند شدن سرعت وب شما شده است مثل کد های جست و جو در گوگل و در وب شما، کد ترجمه زبان وب شما به زبان های دیگر، اشتراگ گذاری یک مطلب در شبکه های اجتماعی، گالری عکس، پیام نگار، تماس با ما، نشان دادن افراد آنلاین، پرش به بالا صفحه و ... که تمام این ها باعث کند شدن و بد شکل شدن و یا حتی در بعضی موارد به خاطر داشتن تبلیغ باعث بهم ریختگی جزیی در قالب وبلاگ شما شود که شما میتوانید پس از عضویت در این سایت و انتخاب افزونه های مورد علاقه خود همه آن ها را در یک نوار کوچک گرد هم بیاورید اما امکانات این تولبار به همین جا ختم نمیشود امکانات دیگری هم وجود دارد که برای آن ها کد جاوایی وجود ندارد بعنوان مثال شاید شما بخواهید بازدید کنندگان وبلاگتان بتوانند آخرین توییت های شما را در سایت تویتر بخوانند یا بخواهید بازدید کنندگان وبلاگ شما شما بتوانند صفحه فیس بوک شما را از وبلاگتان لایک بزنند یا بخواهید کانال خود را که در سایت youtube هست را به صورت آیکون به بازدید کنندگان خود معرفی کنید که البته همه این ها نیاز به دانش برنامه نویسی دارد و باید شما درک صحیحی از کد های html داشته باشید تا بتوانید این کار ها را در قالب خود بگنجانید اما تولبار webiya به راحتی و بدون هیچ درکی از کد های جاوا این کار را برای شما انجام میدهد.
در ضمن این را هم بگویم که کار کردن با این سایت فوق العاده راحت است و حتی اگر شما انگلیسی ضعیفی هم دارید هیچ جای نگرانی نیست.
در سایت webiya دست شما بسیار باز است و شما میتوانید آیکون هایی که در تولبار خود میگذارید را به راحتی در صوریت نارضایتی از شکل پیش فرض آن به شکل مورد نظر خود که در کامپیوتر دارید تبدیل کنید (البته با لینک مستقیم و فضایی که خود سایت به شما میدهد)
من خودم از یکی از افزونه های این سایت بیشتر از بقیه خوشم میاید و آن افزونه Navigation Links است که شما با آن میتوانید تقریبا یک زیر شاخه درختی درست کنید به این صورت که این افزونه را هر چند بار که دوست دارید در تولبار خود قرار دهید (اکثر افزونه ها مثل لایک زدن-مطالب تصادفی-کانال شما در یوتیوب-آخرین پست ها را بیشتر از یک بار نمیتوان در تولبار اظافه کرد اما این افزونه را به خاطر کاربردش هر چند بار که بخواهید میتوانید اظافه کنید) و برای آن نامی قرار دهید مثل حمایت میکنم یا مثلا دوستان یا امکانات وبلاگ که از قبل در صفحات جداگانه وبلاگ قرار داده اید و بعد زیر شاخه برای آن میتوانید قرار دهید و نوع باز شدن پنجره را برای آن مشخص کنید که شما چهار نوع حق انتخاب دارید حتی میتوانید برای هر یک آیکون مخصوص خود را قرار دهید مثلا اگر نوشتید حمایت میکنم و مثلا انجمن وبلاگ نویسان و چند سایت دیگر را به عنوان حمایت میکنم قرار دادید میتوانید فیو آیکون هر سایت در بغلش قرار دهید (البته اگه بتونید فیو آیکونش رو گیر بیارید)
به عنوان مثال:

و همین کار رو میتونید در قسمت جستجو وبلاگ قرار بدید یعنی میتونید برای گوگل، یاهو و وبلاگ خودتون آیکون بزارید و یا مثلا بعضی از کد های جاوا رو در یک صفحه جداگانه در وبتون بزارید و لینکش رو در همین Navigation Links قرار بدید مثالا من یک لینک باکس از سایت پارس تولز گرفتم که انقدر عرضش زیاد بود از قالب خارج میشد به خاطر همین اون رو در یک صفحه جداگانه قرار دادم تا دیگران از اون طریق بتونن لینک های مفید خودشون رو برای من بفرستن تا من در قسمت لینک های روزانه قرار بدم.
به عنوان مثال:

از دیگر خوبی های webiya اینه که وقتی در سایت هر تغییری رو تولبارت بدی خودش اون رو مستقیم در وبت اعمال میکنه و نیازی نیست کد جدید بگیری و یکی دیگر از خوبی های این سایت اینه که اون دو خط کدی که بهت میده شر و به همین دلیل که تولبارت شر هست هیچ وقت سرعت بار گزاری قالبت کم نمیشه از محاسن دیگش اینه که در کنترل پنل کاربر هم نموداری رو نشون میده که بهت میگه افراد بیشتر از کدوم اپلیکیشن ها استفاده کردن و کدوم بیشتر طرفدار داره خوبی دیگه اینه که سایت webiya با خیلی از سایت های معروف در همکاری به عنوان مثال سایت addthis که بزرگترین سایت به اشتراک گزاری هست و همین امر باعث شده که یکی از افزونه هاش اشتراک گذاری منحصر به فردی باشه که خودت بتونی عناوین اشتراکش رو مشخص کنی

و یا همکاریش با سایت contact me که نمونش ابزار تماس با ما استثنایی شده که به زودی در مورد سایت contact me هم مطلبی مینویسم یا همکاری با پیکاسا و فلایکر که نمونش یک گالری عکسی شده که من تا حالا از اون بهتر رو ندیدم

این رو هم بگم که شما میتوانید تک تک تیکه های این گالری عکس رو عوض کنید و میتونید حتی عکس خودتون رو هم در بک گراندش بندازید!!!
این هم یک نمونه دیگه از تولبار که خیلی تکمیل تره:

البته اکانت های پولیش هم هست که اگه اون رو بخری هم میتونی ابعاد و شفافیت تولبارت رو عوض کنی هم میتونی از یکسری اپلیکیشن های پولی استفاده کنی مثل اپلیکیشن چت روم!!!
این نکته رو هم تا یادم نرفته بگم که شما وقتی یک کد جاوا از یک سایتی میگیری توش هزار جور تبلیغ داره این در حالی که webiya با سخاوتمندی تمام گزینه ای داره که اگه اون رو تیک بزنی powered by webiya از بین میره. البته این نکنه تا هفته پیش بوده از اون موقع به بعد این امکان فقط مخصوص اکانت های پولی شده.
در ایران تنها سایت پارس تولز خدمات تولبار میده که میتوان گفت در نوبه خودش که یک سایت با رتبه الکسا 97 خوبه!!!
نمونه تولبار:

Mino آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
یک کاربر از پست مفیدMinoتشکر کرده است:
Sponsored Links
قدیمی 05-27-2012   #2
Mino
عضو تالار

صندوق مدال ها

ساخت چندین عکس متحرک برای وبلاگ یا جاهای دیگه
ساخت چندین عکس متحرک

Easy GIF Animator

تصاوير متحرك و انيميشن GIF يكي از پر كاربرد ترين فرمتها در صفحات وب است , كه اكثرا به منظور جلب توجه بازديد كننده مورد استفاده قرار مي گيرند. حال اگر ما بخواهيم خودمان يك تصوير متحرك را به سادگي با فرمت GIF بسازيم , چه مي كنيم؟

Easy GIF animator يكي از نرم افزارهايي مي باشد كه به كمك آن به آساني ميتوانيم به هدفمان برسيم. اين محصول شركت Blumentals Software محيطي ساده و با امكانات مناسب را در اختيار شما براي طراحي دقيق و زيباي خود قرار مي دهد. مجهز بودن به افكت هاي تصويري مختلف و زيبا , ايجاد افكتهاي متحرك متني و حركت دادن به متن , مديريت فريم هاي تصوير متحرك , استفاده از تصاوير ديگر با فرمتهاي JPG,BMP,PNG و GIF در ساخت انيميشن , و توانايي خارج كردن اثر با فرمت AVI , همه و همه از ويژگي هاي اين نسخه از نرم افزار Easy GIF animator مي باشد .

قدیمی 05-27-2012   #3
Mino
عضو تالار

صندوق مدال ها

چت روم اختصاصی در وبلاگ شما اینبار چت روم تصویری؟!!
! تولبار wibiya که قبلا هم در موردش در نوشته بودم با سایت oovoo که در ضمینه چت و ارتباطات تصویری کار میکند مشارکت کرده اند و سیستم جدیدی راه اندازی کرده اند که اگر شما آن را در وبلاگ یا وبسایت خود قرار دهید بازدید کنندگان شما میتوانند با هم صحبت تصویری کنند و نیازی نیست مثل تایپیک قبلی نه قبلی که در مورد چت روم یاهو مسنجر بود یک طرف چت شما باشد تا بازدید کننده بتواند این کار را انجام دهد حتی بازدید کنندگان میتوانند با افراد دیگری که در اد لیست خود در windows live mesenger-yahoo messenger-aim-google talk دارند چت تصویری کنند و حتما اجباری نیست که با دیگر بازدید کنندگان این تامل را برقرار کنند خوب من هم سریعا این اپلیکیشن را به اپلیکیشن های تولبارم اظافه کردم تا آن را امتحان کنم توجه داشته باشید که شما باید تولبار wibiya را داشته باشید تا قادر به انجام همچین کاری باشید جالب است که شما برای این چت نیاز به هیچ گونه نرم افزاری ندارید حتی نرم افزار خود oovoo تنها چیزی که نیاز دارید این است که جاوا اسکریپ مرورگراتان به روز باشد
اپلیکیشن را به تولبار خود اظافه کنید مطابق شکل

سپس بر روی آن کلیک کنید در صفحه ای که باز میشود نام خود را وارد کنید و گزینه start call را بزنید

اگر جاوا مرورگر شما آخرین ورژن باشد به مرحله بعد میروید در غیر این صورت از شما در خواست میشود تا جاوا خود را به روز کنید (دقت کنید که صفحه pop-up است) در این مرحله اگر برای اولین بار باشد که وارد میشوید کمی طول میکشد

حال چت شما آماده است
قدیمی 05-27-2012   #4
Mino
عضو تالار

صندوق مدال ها

به صورت فوق حرفه ای و به راحتی آب خوردن برای خود اسلاید عکس بسازید؟!!
جریان از این قرار بود که میخواستم برای وبلاگم یک اسلاید عکس درست کنم گشتم به دنبال نرم افزاری که بتونم باهاش تو کامپیوتر اسلاید درست کنم و بعد اون رو در وب منتقل کنم که چیز به درد بخوری گیرم نیومد به ناچار دست به دامن محتوا انگلیس شدم و در همان جستجو اول با سایت
[نمایش لینک، فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است. ]
آشنا شدم سایتی بسیار جالب است و در بین تمام سایت های فارسی و انگلیسی که در ضمینه کمک به وبلاگ نویسی "از طریق افزونه" فعالیت میکنن از نظر من بهترین است؟!! اول میخواستم تنها یک توضیح کوتاه بدون عکس در مورد این سایت بدم اما انقدر ازش خوشم اومد که گفتم با یک آموزش کوتاه و معرفی کامل تر ادغامش کنم؟!!
سایت دارای شش بخش است که هر کدوم در نوبه خود کم نظیر و یا بی نظر هستند

ما فعلا کاری به پنج بخش دیگر نداریم و فقط سر و کارمان با بخش اسلاید است اما گریزی کوچک به آن پنج بخش دیگر هم میزنیم
1) "high-quality flash banner maker" - با این بخش پیشرفته سایت، شما میتوانید به سادگی و در عین حال به صورت نسبتا حرفه ای برای خود بنر درست کنید من تا کنون فکر میکردم بهترین سایت و با امکانات ترین سایت برای ساخت بنر به صورت آنلاین سایت فلش بنر آنلاین است اما حالا میبینم که امکانات این سایت زمین تا آسمون با اون فرق داره به طوری که وقتی شما وارد محیط کاری این سایت در قسمت ساخت بنر میشوید اول فکر میکنید که این نرم افزاری است که در کامپیوتر شما نصب شده و شما دارید در کامپیوتر خود بنر درست میکنید نه در محیط اینترنت؟!!

2) "custom web audio players" - این بخش بیشتر به درد افرادی میخورد که پادکست تولید میکنند اما افراد دیگر هم میتوانند برای پخش موزیک در وبلاگ خود از آن استفاده کنند در این بخش شما میتوانید انواع موزیک پلیر رو برای وبلاگ خود انتخاب کنید وکدش را تحویل بگبرید از پلیر های عجیب غریب سه بعدی؟!! که میتوانید به آن عکس بدهید و آن را عین آلبوم درست تا افراد بتوانند آن را ورق بزنند (یک چیزی تو مایه های اسلاید عکس اما این بار موزیک) تا پلیر های خطی باریک که بدرد مصاحبه میخورد شما میتوانید برای پلیر خود ابزار به اشتراک گذاری بزارید تا افراد بتوانند موزیک شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارنند از قابلیت های خوب دیگرش این است که شما میتوانید تعداد زیادی موزیک به پلیر بدهید و این خلاصه به یک عدد موزیک نمیشود
3) "custom video players and playlists" - اگر میخواهید تا بازدید کنندگان شما بتوانند از درون وبلاگ یا وبسایت شما فیلمی مشاهده کنند میتوانید از این بخش کمک بگیرید تم مورد نظر خود را انتخاب کنید ویدیو را در آن قرار دهید و کدش را تحویل بگیرید این بخش هم مثل همان بخش قبل قابلیت وارد کردن تعداد زیادی ویدو است و میتوان تم اسلاید مانندی، نیز برای آن برگزینید (البته این تم ها هیچ یک شبیه به هم نیستند)
4) "professional quality photo slideshow" - این همان بخشی است که مربوط به ساخت اسلاید عکس میشود که کمی جلوتر توضیح خواهم داد
5) "online surveys and polls the easy way" - در این جا شما میتونید فرم نظر سنجی و فرم های دیگر درست کنید
6) "stylishpage flip books" - این بخش فوق العاده جالبه شاید شما مشابه آن پنج بخش قبل را در سایت های دیگر دیده باشد اما من که خودم هیچ مشابه ای برای این بخش ندیدم فرض کنید شما کتابی با فرمت PDF دارید و نمیخواهید آن را برای دانلود بگذارید بلکه میخواهید خواننده گان شما بتوانند آن را آنلاین مطالعه کنند اینجا است که این بخش به کمک شما می آید شما کتاب را آپلود میکنید برای آن تم، اندازه، رنگ و چیز های دیگر مشخص میکنید و کد را میگیرید و در وبلاگ خود قرار میدهید این گونه بازدید کنندگان میتوانند از درون وبلاگ شما کتاب را ورق بزنند و بر روی آن زوم کنند ورق زدن آن هم به صورت جالب و فانتزی است شما میتوانید تم هایی همچون دفتر سیم دار، کلاسور، فانتزی کودکانه، معمولی و طرح های جالب دیگری را انتخاب کنید و چون کتاب سه صفحه سه صفحه لود میشود سرعت وبلاگ شما در لود اولیه پایین نمیاید؟!!
خوب حالا بریم به سراغ بخش چهارم یعنی اسلاید عکس
وارد professional quality photo slideshow شوید بعد از ثبت نام کوتاه سه فیلدی که نیازی به تاییدیه ایمیلی ندارد بر روی make a slideshow کلیک کنید مطابق عکس زیر

حال میتوانید با استفاده از گزینه browse یا drag and drop عکس های خود را از کامپیوتر خود آپلود کنید و سپس بر روی گزینه next کلیک کنید

قدیمی 05-27-2012   #5
Mino
عضو تالار

صندوق مدال ها

بعد از آپلود وارد صفحه تم ها میشوید تم مورد نظر خود را با توجه به سلیقه، عکس خود و قالب خود انتخاب کنید (نگران اندازه نباشید زیرا بعدا میتوانید آن را تغییر دهید) شما میتوانید تم های عجیب غریبی مانند اسلاید های مکعبی یا اسلاید هایی که عکس ها روی هم میریزند را انتخاب کنید یا میتوانید تم های روتین و معمولی را انتخاب کنید

بعد از کلیک بر روی تم مورد نظر و پیش نمایش آن اگر ازش خوشتون اومد بر روی گزینه use this template کلیک کنید

حال وارد بخش ویرایش میشوید از اینجا با کمک سه تب بالا میتوانید گزینه هایی همچون اندازه اسلاید (طول و عرض)، رنگ، ابزار به اشتراک گذاری، موزیک بر روی اسلاید، سرعت اسلاید، متن و توضیح برای هر عکس، نشان دادن هر عکس در اندازه خود و یا تغییر سایز عکس به صورتی که فیت فرم شود (اگر کوچک باشد بزرگ شود و اگر بزرگ باشد کوچک شود)، نحوه نشان دادن شماره عکس به عنوان مثال به صورت 5/3 یا به صورت دایره های کوچک و سیاه به تعداد عکس ها که عکس در حال نمایش بزرگتر و سفید است و امکانات دیگر که شما میتوانید آن ها را بیفزایید یا تغییر دهید

بعد از تغییر دادن و یا ندادن گزینه ها بر روی گزینه finish کلیک کنید

حال اسلاید شما آماده است و در اکانت شما ذخیره شده است شما میتوانید با کلیک بر روی گزینه free embed مشخص کنید که کد را برای چه سیستمی میخواهید و آن را تحویل بگیرید گزینه download و embed برای اکانت پولی آن است حالا من نمیدونم اون embed با این یکی چه فرقی داره چون اونی هم که رایگانه همه چی رو داره و اونجوری نیست که بگی شاید این چیز ها رو نداره و اون ها رو در اکانت پولی گذاشتن رایگانش هم تکمیله تکمیله

قدیمی 05-27-2012   #6
Mino
عضو تالار

صندوق مدال ها

قالب هنر (Art)

توضيحات قالب:این قالب یکی از قالب های مورد علاقه ی خودم هست. خیلی وقت بود دلم میخواست توی سایت بزارم اما فرصتش پیدا نشد اما امروز دیگه کاملش کردم و براتون قرار دادم و امیدوارم بتونم نیاز عده ای رو برطرف کرده باشم.

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

(View-All تعداد کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند : 4
ASHIL, dinevar, Mino, vahidvm
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش