تالار گفتمان نبض فردا  

بازگشت   تالار گفتمان نبض فردا > فرهنگ، هنر و اندیشه > هنرهای تجسمی > سبک شناسی

اطلاع رسانی

ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-22-2011   #1
pejareh
عضو ویژه

تشکرهای ایشان: 939
687بار در402پست از ایشان تشكر شده است
pejareh به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض معرفی سبک های نقاشی

1- رئالیسم ( پست 2 تا 8)(پست 96)
2- امپرسیونیسم ( پست 9 تا 22)
3- پست-امپرسیونیسم ( پست 23 تا 25)
4- نئوامپرسیونیسم ( پست 26 تا 29 )
5- اکسپرسیونیسم ( پست 30 تا 36 )
6- اکپرسیونیسم انتزاعی ( پست 37 تا 43)
7- کوبیسم ( پست 44 تا 48)
8- فوتوریسم ( پست 49 تا 52)
9- ورتیسیسم ( پست 53 تا 56)
10- رومانتیسیسم ( پست 57 تا 60)
11- پرسیژنیسم ( پست 61تا 63)
12- مینی‌مالیسم ( پست 64 تا 66)
13- سورئالیسم ( پست 67 تا 73)
14- گرافيتي ( پست 74 تا 75)
15- آپ آرت ( پست 76 تا 79)
16- باربيزون ( پست 80 تا 82)
17- فتورئاليسم ( پست 83 تا 84)
18- توناليسم (پست 85 تا 86)
19- باروك (پست 87 تا 95)
20- استاکیسم (پست 97 تا 98)
21- آبستره ( پست 99 تا 103 )
22- كنستراكتيويسم ( پست 104 تا 105 )
23- روکوکو ( پست 108 تا 110 ) ( پست 113 )
24- Mysore ( پست 111 تا 112 )
25- مینیاتور ایرانی ( پست 114 تا 116 )
26- مینیاتور عثمانی ( پست 117 تا 118)
Sponsored Links
قدیمی 02-22-2011   #2
pejareh
عضو ویژه

رئالیسم به صورت جامع و کلی به مفهوم حقیقت، واقعیت و وجود مسلم، و نیز نفی تخیلات و امور ناممکن و غیر عملی است. رئالیسم در هنرهای تصویری و ادبیات٬ نمایش چیزها به شکلی است که در زندگی روزانه هستند٬ بدون هرگونه آرایش یا تعبیر افزون. در این شیوه از نقاشی درآن هنرمندبایددرنمایش طبیعت (طبیعت بدون انسان وبا انسان) ازهرگونه احساساتی گری خودداری کند .

در هنر نقاشی، رئالیسم به معنای نمایش اشیا و موضوعات به صورت طبیعی است، به گونه ای که نقاش تخیل و ابتکار عمل خود را در نحوه پیاده کردن آن موضوع دخالت ندهد و هر موضوع به همان گونه که در دنیای خارج دیده می شود در نقاشی به نمایش در می آید. این سبک نقاشی در اواسط قرن نوزدهم در فرانسه رواج پیدا کرد. در حقیقت به عنوان شاخه ای فرعی از سبک رومانتی سیزم (Romanticism) بود که با این ایده که می خواست نمایش دقیقی از زندگی روزمره را نمایش دهد از آن جدا شده و خود به یک سبک (Movement) در هنر نقاشی بدل شد.

از نقاشان دوره ی اول این سبک می توان به نقاشان فرانسوی:Jean-Baptiste-Camille Corot (از ۱۷۹۶ تا 1875) و Jean Francois Millet (از ۱۸۲۴تا 1875) اشاره کرد.
قدیمی 02-22-2011   #3
pejareh
عضو ویژه

قدیمی 02-27-2011   #4
pejareh
عضو ویژه

اکسپرسیونیسم (هیجان‌نمایی)اکسپرسیونیسم یا هیجان‌نمایی (Expressionism) نام یک مکتب هنری است. اکسپرسیونیسم شیوه‌ای نوین از بیان تجسمی است که در آن هنرمند برای القای هیجانات شدید خود از رنگ‌های تند و اشکال کَجوَش (معوج) و خطوط زمخت بهره می‌گیرد. دوره شکل گیری این مکتب از حدود سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۳۵ میلادی بود ولی در کل این شیوه از گذشته‌های دور باهنرهای تجسمی همراه بوده و در دوره‌های گوناگون به گونه‌هایی نمود یافته است. برای نمونه مکتب تبریز در نگارگری ایرانی و مکتب سونگ در هنر چین را اکسپرسیونیست هنر ایران و چین می نامند.
عنوان «اکسپرسیونیسم» در سال ۱۹۱۱ برای متمایز ساختن گروه بزرگی از نقاشان به کار رفت که در دهه ی اول سده ی
بیستم بنای کار خود را بر باز نمایی حالات تند عاطفی، و عصیان گری علیه نظامات ستم گرانه و ریاکارانه ی حکومت ها، و
مقررات غیر انسانی کارخانه ها، و عفونت زدگی شهرها و اجتماعات نهاده بودند. این هنرمندان برای رسیدن به اهداف خود
رنگ های تند و تشویش انگیز، و ضربات مکرر و هیجان زده ی قلم مو، و شکل های اعوجاج یافته و خارج از چارچوب را با
ژرفا نمایی به دور از قرار و سامان ایجاد می کردند و هرآنچه آرامش بخش و چشم نواز و متعادل بود از صحنه ی کار خود
بیرون می گذاشتند. بدین ترتیب بین سالهای ۱۹۰۵ تا ۱۹۱۳ مکتب اکسپرسیونیسم با درکی خاص از هنر خاص ونسان
ونگوگ و به پیشتازی نقاشانی چون کوکوشکا، امیل نولده و کرشنر در شهر درسدن و با عنوان "گروه پل" به وجود آمد.
قدیمی 02-27-2011   #5
pejareh
عضو ویژه

امپرسیونیسم موسسان این مکتب با هدف نقض هنر رسمی نیرو گرفتند،آنها از ارائه اشکال با خطوط محیطی واضح سربازدند و از روال
رنگ آمیزی به پیروی از عرف و طبیعت سرپیچی کردند. استفاده از رنگهای خالص و شفاف با ضرب قلم های مستقل و تا
حدی سریع از ویژگی های بارز آثار نقاش امپرسیونیست هاست. تئوری رسمی آنها بر این اصل نهاده شده بود که رنگها به
جای آنکه بروی جعبه رنگ با هم ترکیب شوند باید به طور خالص بروی پرده نقاشی ریخته شوند.
این هنرمندان در مورد به تصویر درآوردن پیکره آدمی به نحوی پذیرفتنی و باور پذیر که از دیر باز مشکل ترین بخش
هنرنقاشی بود بی توجه بودند و گویی میلی به کوشش در این خصوص نداشتند،یا نمی خواستند که یک فضای قابل
قبول ایجاد کنند که ارزش نام هنر را داشته باشد.
همه مردم بر این اعتقاد بودند که این جنبش مهم‌ترین تحول هنری قرن به شمار می‌‌رود و همه اعضا ء گروه او جزء
بهترین نقاشان به شمار می‌‌روند.
امپرسیونیست‌ها علاوه بر تأثیر عمیقی که بر فرانسه داشتند بر دیگر کشورها نیز به ویژه آلمان،کره،همچنین بلژیکی و
دیگر نقاط اروپا تأثیر بسزایی داشت.

قدیمی 03-08-2011   #6
h o d a
عضو عادی

h o d a آواتار ها

تشکرهای ایشان: 74
250بار در119پست از ایشان تشكر شده است

نمونه ای از نقاشی های رئال از آثار Millet

قدیمی 03-08-2011   #7
h o d a
عضو عادی

h o d a آواتار ها

نمونه ای از نقاشی های رئال از آثار کاراواجو

قدیمی 03-08-2011   #8
h o d a
عضو عادی

h o d a آواتار ها

نمونه ای از نقاشی های رئال از آثار رحیم نوه سی

قدیمی 03-08-2011   #9
h o d a
عضو عادی

h o d a آواتار ها

نمونه ای از نقاشی های رئال از آثار ایمان ملکی

قدیمی 03-08-2011   #10
h o d a
عضو عادی

h o d a آواتار ها

اگر تاپیک رو منسجم کنید بهتر میشه

+ منم تا جایی که بتونم کمکتون میکنم

برچسب ها
#, (, ), 000, 05, 1, 10, 105, 108, 11, 12, 13, 130, 138, 14, 145, 16, 18, 19, 192, 197, 2, 20, 200, 2009, 202, 22, 23, 24, 25, 26, 29, 3, 30, 33, 34, 36, 37, 38, 4, 41, 42, 43, 45, 47, 48, 5, 50, 52, 55, 57, 6, 60, 62, 69, 7, 70, 71, 73, 74, 75, 79, 8, 80, 82, 85, 87, 88, 9, 93, 98, art, at, b, bf, black, boy, ce, com, download, gif, h, i, is, iste, les, persia, persian, tools, فلسفه, فروید, فراموشی, فرانسه, فرانسوی, فرایند, فرعی, فضای, قلم, قوت, قابل, قبول, قرن, قرار, مقررات, منم, منتقد, منسجم, منطقی, مهم‌ترین, مواد, موجب, مورد, موضوعات, می, می‌گیرد, میلادی, مثل, مثبت, محیطی, مختلف, مخدر, مدل, مدرن, مرحله, مردم, مردمی, مسخره, مشکل, معنی, معنا, معنای, معرفی, نقاشی, نقاط, نقض, نمونه, نمی, نمایی, نمایش, چون, نوه, نوین, نواز, نوزدهم, نوعی, چین, نا, نام, ناب, نحوه, چشم, نشان, نشسته, هم, همه, همکاری, همان, همراه, هنر, هنرمندان, هنرهای, هنری, هیچ, های, ها،, هست, ولی, ویژه, ویژگی, واقعیت, واضح, وبا, وجود, یونان, یک, یکی, یا, یافته, یابد, کلمه, کلی, کلاسیک, کنند, کنیم, کنید, کنار, کند, که, کوچک, کوتاه, کیهان, کابوس, کار, کارخانه, کردن, کردند, کرده, کشورها, کشد, گونه, گوناگون, گیری, گذاشت, گروه, گریز, گرایی, گشت, ۱, ۲, پل, پیکاسو, پیاده, پیدا, پیروی, پیش, پایه, پر, پره, پرده, پردازی, پست, wordpress, _, آ, آفریقایی, آمد, آمدن, آن, آنها, آنجا, آندره, آینده, آید, آثار, آرامش, آرایش, آغاز, امور, انسان, انسانی, او, اول, اون, اوج, ای, ایمان, این, ایجاد, ایده, ایرانی, اَبَر, اگه, اگر, ابتکار, ابداع, احساساتی, ادبیات, اروپا, ارائه, ارزش, از, اسم, اساسی, است, استفاده, است،, اشیا, اشکال, اشاره, اصل, اصلی, اصول, اعتقاد, اعضا, بنای, به, بهتر, بهترین, بود, بودند, بوده, بین, بینی, بیان, بیانیه, بیرون, بیستم, بیشتر, با, باقی, باور, باید, باز, باشد, بخش, بدل, بدون, بر, بروی, برای, برتر, برداشت, برروی, بزرگ, بسیاری, بعد, بعدی, تقسیم, تمام, تنها, تند, توهم, توان, توجه, تأثیر, تئوری, تا, تاکید, تاپیک, تاثیر, تازه, تبریز, تجربه, تحلیلی, تحول, تحولی, تر, ترین, ترکیب, تصویر, تصویری, تصاویری, تعبیر, جنبش, جهان, جامع, جان, جای, جایی, جدا, جزء, جستجوی, جعبه, حقیقت, حل, حالات, حجم, حدود, خلق, خواب, خواست, خود, خیال, خالص, خارج, خاص, خاطر, خطوط, دنیای, دنبال, دهه, دو, دوره, دوره‌های, دیگر, دیده, دانند, داد, دارد, داشته, دخالت, در, درون, درآن, درجه, رفت, رنگ, رنگها, رنگهای, رهایی, رو, رویکردی, رویا, روانی, روح, روزانه, ریخته, رئال, را, راز, رحیم, رسمی, رسیدن, زمین, زندگی, زیبایی, زاده, زده, زدگی, سه, سی, سال, ساختن, ساختار, سبک, سبکهای, سده, سرمایه, سریع, سطح, سطحی, شفاف, شمار, شهرها, شوم, شوند, شود, شیوه, شکل, شکلی, شاخه, شد, شدند, شده, شدید, شرایط, صورت, صحنه, ضرب, ضعف, طور, طبیعی, طبیعت, ظهور, عفونت, علیه, علاوه, عمل, عملی, عنوان, عالم, عامل, عدالت, عرصه, عظیم, غیر

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

(View-All تعداد کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند : 15
Asal729, asiyeh, C.Morgh, ghazaal, h o d a, Kiarash, Mah Khorshid, matis, mohsen b, pejareh, SaGhi, selia, soheil.j, venus65, victory
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش